FC Bihor redevine lider. Promovarea ne zâmbește larg. :)

FC BihorDupă un meci în care Unirea Alba-Iulia le-a dat bătăi de cap jucătorilor orădeni, Mădălin Popa a adus victoria FC Bihor în minutul 85, dintr-un corner, cu o lovitură de cap. Jolly-jockerul Popa a intrat pe parcursul jocului, în repriza a II-a, înlocuindu-l pe Florin Pop. Prin această victorie, 1-0 pe final de joc, FC Bihor rupe o tradiție nefastă pe stadionul Cetate din capitala Unirii, însă, mai important, revine pe prima poziție a clasamentului. Iar promovarea ne zâmbește larg.

madalin popa fc bihor

Ieri, Petrolul Ploiești a remizat acasă cu Gaz Metan CFR Craiova, 1-1, iar azi, într-un alt joc cu relevanță pentru promovare, Alro Slatina – Voința Sibiu 3-2. La Arad, UTA – Mioveni s-a terminat la egalitate, 0-0.